Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Novinky na trhu

1.jpg

Myčky nádobí Siemens šetří čas a energii díky převratné technologii Zeolith 01.06.2009

Jedna z dalších myček nádobí, které Siemens představuje, je myčka nádobí z produktové řady speedMatic. Právě tyto myčky nádobí jsou známé extrémně nízkou spotřebou elektrického proudu a vody, tichostí či automatickým dávkováním. Novinka však přináší něco osobitého. Novou technologii sušení. Sušicí systém Zeolith®, kterého energetická spotřeba je u modelu SN 26T552EU snížena o dalších 15 procent.


K nízké spotřebě se přidává i rychlost sušení. Nyní se díky systému Zeolith® při standardním programu Eco 50 °C ve vybraných modelech speedMatic zastavila na hodnotě 125 minut. Tato hodnota posouvá myčky speedMatic na vrchol žebříčku nejrychlejších spotřebičů na světě. A to vše při velmi nízké spotřebě energie 0,97 kWh. Přitom aktivací volitelné funkce energySave se spotřeba nové myčky speedMatic se systémem Zeolith® sníží na neuvěřitelných 0,83 kWh. Samozřejmě, zkrácení času mytí a spotřeby energie u nových modelů speedMatic nijak neovlivňuje ty nejlepší výsledky mytí a sušení nádobí. Efektivní sušení je zabezpečené minerálem Zeolith®, který má speciální povrch pohlcující vlhkost. Zároveň odvádí teplo a nikdy se neopotřebuje, což vlastně znamená, že Zeolith® vydrží po celou dobu životnosti vašeho spotřebiče. Tento zázrak přírody pracuje „potají“, je uložený pod vanou zařízení.

Fáze sušení
Minerál Zeolith® odváděnou vlhkost následně přeměňuje na tepelnou energii. Na konci fáze sušení dochází k postupnému odpařování vody z nádobí. Tento vlhký vzduch se odvádí z vnitřního prostoru myčky přímo do zásobníku s minerálem. V této části dochází k pohlcování vlhkého vzduchu, který se následně díky nahromaděné energii v minerálu ohřeje. Suchý a teplý vzduch se znovu odvádí zpět do vnitřního prostoru myčky, kde dokonale a ekonomicky usuší vaše nádobí. Tento proces sušení je nejen efektivnější, ale i rychlejší než známější kondenzační sušení.

Fáze regenerace


Opětovným ohřátím během fáze mytí získává Zeolith® znovu schopnost pohlcovat. Na regeneraci minerálu je potřebné zvýšit jeho teplotu, k čemu dochází během mycí fáze. Studený vzduch se odvádí z vnitřního prostoru myčky ohřátý tepelným tělesem, které je umístěné pod zásobníkem na Zeolith® a vedené přímo přes granulát. V této části procesu se Zeolith® zbavuje vlhkosti, kterou nabral během fáze sušení, a začíná si ukládat tepelnou energii. Teplý a vlhký vzduch se opět odvádí zpět do vnitřního prostoru myčky a ohřívá nádobí během fáze mytí.

Technické informace o spotřebiči:


Název produktu: Myčka nádobí speedMatic SN26T552EU
Vlastnosti: třída spotřeby energie A
systém sušení Zeolith®
počet programů 6: auto 65-75, auto 45-65, eco 50, rychlý 45, předmytí
4 speciální funkce: poloviční náplň, varioSpeed, IntentziveZone,
EnergySave
spotřeba v programu eco 50: 10 l vody / 0.97 kWh el. energie / 125 min
náplň: 13 jídelních sad
speedMatic hydraulický systém
aquaSenzor, senzor naplnění, výměník tepla
Piezo - touchControl ovládání, emotinoLight
varioFlexPlus systém košů
AquaStop se zárukou
mechanická dětská pojistka proti otevření dvířek
elektronická deaktivace tlačítek
Cena: 43.990,- Kč

Více informací o domácích spotřebičích značky Siemens najdete na adrese:
www.siemens-spotrebice.cz.

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět