Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Novinky na trhu

Electrolux UltraSilencer Green-flower_ikona.jpg

Nejzelenější vysavač na světě je černý 26.03.2008

Společnost Electrolux uvádí na trh vysavač Ultra Silencer Green, první vysavač na světě vyrobený z recyklovaného plastu. 55 % plastové kostry nového vysavače Ultra Silencer Green je vyrobeno z recyklovaných materiálů, a proto je přístroj dostupný pouze v černé barvě. Jedná se o jeden z nejtišších vysavačů na světě, který má navíc o 33 % menší spotřebu energie než průměrný vysavač s výkonem 2000 wattů.


Rozhodnutí vyrábět vysavač Ultra Silencer Green z recyklovaných materiálů sice určilo jeho barvu, zároveň však vede k úspoře energie potřebné na zhotovení plastových součástí. V porovnání s výrobou z nového plastu se při recyklaci ušetří 90 % energie.

„Kdyby se stejným způsobem vyrábělo všech 20 miliónů vysavačů ročně prodaných v Evropě, mohli bychom ušetřit až 251 000 barelů ropy," uvedl Augustin Schneeweis, produktový manažer malých spotřebičů společnosti Electrolux. „Ušetřilo by se tak rovněž 1,6 miliardy metrů krychlových vody, což je množství, které proteče za 19 minut v Niagarských vodopádech.”
Vysavač Electrolux Ultra Silencer Green
Další úspory energie je dosaženo díky novému motoru vysavače s výkonem 1250 wattů, jenž spotřebovává o 33 % méně energie než běžný 2000wattový vysavač, ale má přitom díky nové hubici stejnou sílu sání. Za hodinu vysávání týdně s 2000wattovým vysavačem se spotřebuje 60 % energie, kterou potřebuje k týdennímu provozu chladnička energetické třídy A. Pokud budou zákazníci stejnou dobu uklízet s vysavačem Ultra Silencer Green, ušetří za deset let až 73 euro, což je téměř jedna třetina ceny výrobku.

„Vzhledem k tomu, že užívání spotřebiče zákazníkem představuje z hlediska jeho životního cyklu 75 % celkového dopadu spotřebiče na životní prostředí, je nesmírně důležité snižovat spotřebu energie výrobků,“ dodává Augustin Schneeweiss. „Kdyby všech 100 milionů evropských zákazníků, kteří si v posledních 8 letech koupili vysavač s výkonem přesahujícím 1300 wattů, používalo hodinu týdně místo svého vysavače vysavač Ultra Silencer Green, mohly by se zavřít dvě uhelné elektrárny s výkonem 200 megawattů.”
Vysavač Electrolux Ultra Silencer Green
V porovnání s průměrným vysavačem s hlučností 78dB(A) vydává vysavač Ultra Silencer Green stejně jako všechny modely řady Ultra Silencer pouze 71dB(A). Této kvality výrobce dosáhl zavedením různých prvků omezujících hluk, například optimalizovaného systému proudění vzduchu, maximálně účinných spojů omezujících unikání vzduchu, speciálního materiálu pohlcujícího hluk, měkkého osazení motoru a efektivního tvaru podlahové hubice.

Vysavač Ultra Silencer Green je stejně jako předchozí modely Ultra Silencer vybaven ergonomickými prvky vyvinutými s cílem usnadnit vysávání. Patří mezi ně například:

  • devítimetrový přívodní kabel s automatickým zpětným chodem při navíjení
  • teleskopická trubice
  • multifunkční hubice na nábytek
  • měkká kolečka chránící podlahu proti poškození
  • pohyblivá rukojeť sloužící ke snadnější manipulaci s přístrojem
  • malá váha - pouhých 5,4 kg

Vysavač UltraSilencer Green má výfukový filtr HEPA H12. Spolu se sáčkem Electrolux s-bag™ s automatickým hygienickým zavíráním odstraňuje alergeny a jiné škodlivé částice, a vypouštěný vzduch je tedy čistší než vzduch okolního prostředí.


Autor: Electrolux
Foto: Electrolux

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět