Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Novinky na trhu

CG-6600_low.jpg

Nové automaty na kávu od AEG-Electrolux 19.11.2007

Čtyři nové automaty na kávu představil jeden z největších výrobců domácích spotřebičů, společnost AEG-Electrolux. Jejich ceny se pohybují od 16 do 35 tisíc a jako bonus přidává společnost ve své tiskové zprávě také několik užitečných tipů na uchování lahodné chuti kávy.


Novinky v sortimentu AEG-Electrolux navazují na oblíbenou třídu Cafamosa, od které převzaly množství osvědčených řešení jako technologii Thermoblok nebo individuální nastavení síly kávy. Na první pohled zaujmou účelným designovým řešením. Ćelo kávovaru zdobí multifunkční textový displej umožňující přehled o průběhu přípravy, volbě typu kávy, případné údržbě
a dalších funkcí.

Automaty třídy Caffé Grande jsou vybaveny funkcí na přípravu 2–10 káv. Jediným úkonem tak připravíte pro všechny hosty kávu, jež vám díky nerezové termokonvici dlouho vydrží ve správné teplotě. Automaty s označením Caffé Grande se pyšní také velmi tichým mlýnkem. Překážkou není ani vysoký pohár na Latte Macchiato, jež mnoho kávovarů nezvládne. Navíc stačí nové kávovary AEG-Electrolux jednoduše propláchnout vodou.

Praktické rady na snídani - osm nejdůležitější tipů společnosti Electrolux, jak uchovat chuť kávy

Celá zrna
Nejvíce aromatickou kávu získáme ze zrn, která budou umleta těsně před samotnou přípravou. Pozůstatky starého kávového prachu by měly být odstraněny pomocí mlýnku s čistícím kartáčkem.

Uzavírejte sáčky pečlivě
Světlo, vzduch a blízkost ostatních potravin se silnou vůní mohou ovlivnit chuť jak kávových zrnek, tak již namletého prášku. Sáčky, které byly již otevřeny, musejí být pečlivě uzavřeny.

Uchovávejte kávu v chladničce
Již otevřené sáčky by měly být uchovávány nejlépe v chladničce. Při nízké teplotě aroma kávy vyprchává pomaleji a zůstává déle čerstvá.

Zrnka v chladničce
Znalci radí: zásoba kávových zrnek by měla být vždy uložena v mrazničce. Tímto způsobem zachováme aroma kávových zrnek. Před rozemletím kávová zrnka nemusíme rozmrazovat.

Odvápnění
Tvrdá voda neumožňuje, aby se chuť kávy rozvinula. Abychom tomu zbránili, musíme použít francouzskou metodu stlačení nebo kávový filtr: po dobu několika minut převaříme vodu, než ji použijeme pro přípravu kávy.

Odchlorování
Špetka soli může pomoci odstranit z kávy nepříjemnou pachuť chlóru. Špetku soli přidáme do vroucí vody předtím, než kávu přelijeme.

90 °C
Jakmile voda přejde varem, necháme ji lehce zchladit a teprve potom kávu zalijeme.

Znovu neohříváme
Již hotovou kávu ohříváme pouze v případě nouze, a to v mikrovlnné troubě. Aroma kávy se zničí.

web společnosti AEG-ElectroluxAutor: Michala Gregorová / AEG-Electrolux
Foto: AEG-Electrolux

Související články


Kategorie


RSS Tisk stránky


zpět