Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Novinky na trhu

iko.jpg

Počet sběrných míst pro elektroodpad výrazně roste 08.07.2009

Zbavit se starého a nepotřebného elektroodpadu ekologickým způsobem je stále snazší. Počet sběrných míst, kde lidé mohou vysloužilé elektrospotřebiče odevzdat k recyklaci, totiž v posledním roce výrazně vzrostl. Jen společnost REMA Systém od loňského února do současnosti nainstalovala tisíc nových sběrných boxů a kontejnerů v rámci svých projektů Zelená firma a Zelená obec.


To je plná desetina z celkového počtu 10 tisíc sběrných míst, které v Česku nyní fungují. I díky rychlému růstu počtu sběrných míst Česko podle předběžných údajů splnilo závazek vůči EU zajistit sběr 4 kg elektroodpadu na osobu za loňský rok.

„Projekty Zelená obec a Zelená firma mají obrovský ohlas, že získáme během třinácti měsíců tisíc nových partnerů, jsme ale nečekali. Boxy a kontejnery jsou přitom v naprosté většině sběrných míst velmi využívané a pravidelně z nich svážíme odpad na zpracování,“ uvedl Petr Kubernát, marketingový ředitel společnosti REMA Systém. Lidé se učí nosit vysloužilé drobné elektrospotřebiče do práce nebo na obecní úřady, tedy do míst, kde jsou boxy v rámci projektů Zelená firma a Zelená obec umístěny.

Tisícím partnerem společnosti REMA Systém se v minulých dnech v rámci projektů Zelená firma a Zelená obec stalo pražské obchodní centrum DBK. „Obchodní centrum si objednalo velkoobjemový kontejner, který v tomto případě slouží nejen zaměstnancům, ale i široké veřejnosti,“ uvedl Kubernát.

„Chceme zákazníkům nabízet kompletní služby, proto jsme se rozhodli připojit k projektu Zelená firma a umožnit lidem zbavit se jejich starých elektrospotřebičů přímo u nás,“ uvedla Markéta Kahounová z obchodního centra DBK. „Podobné kroky jsou dnes nedílnou součástí našich společensky odpovědných aktivit,“ dodala Kahounová.

Projekty Zelená firma a Zelená obec se po úspěšném rozjezdu budou dále rozvíjet. „Podle ankety, kterou jsme uskutečnili začátkem tohoto roku, je hlavním motivem obcí a firem při vstupu do projektů především ekologická odpovědnost a služba občanům či zaměstnancům,“ sdělil Petr Kubernát. „Plných 72% zaměstnanců firem, které se účastnily ankety, se o box aktivně zajímají a využívají ho a pouze 1% jej ignoruje,“ uvedl Kubernát.

O kolektivním systému sběru a likvidace elektroodpadu – REMA Systém.

REMA Systém, a.s. je neziskově hospodařící akciová společnost, která vznikla pro splnění povinností daných novelou zákona o odpadech. Systém byl založen 14. února 2005, jako první kolektivní systém v České republice.
Vznik REMA Systému iniciovali největší dovozci a výrobci informačních technologií a telekomunikací v ČR. Impulsem k jeho založení byla novelizace zákona č. 185/2001 Sb. o odpadech. Ten dává od 13. srpna 2005 za povinnost výrobcům a dovozcům elektrozařízení vytvořit Systém, který je povinen zajistit a financovat zpětný odběr, zpracování a ekologicky šetrné odstranění elektrozařízení.
Jsme držiteli certifikátů ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004.

Hlavním smyslem činnosti REMA Systému je ochrana životního prostředí – zabezpečení efektivní recyklace odpadů elektrických a elektronických zařízení (OEEZ). Za tímto účelem REMA Systém zajišťuje organizaci sběru, třídění, nakládání a recyklaci v celé České republice. Stěžejními projekty společnosti jsou ZELENÁ FIRMA a ZELENÁ OBEC, do kterých je v současné době zapojena tisícovka subjektů. www.remasystem.cz

Foto: Sxc.hu

Související článkyRSS Tisk stránky


zpět