Reklama
Doporučujeme

Spotřebiče Karma Design za skvělé ceny
Nabízíme vestavby Karma Design za bezkonkurenční ceny, poštovné a dovoz ZDARMA!
shop.spotrebice.cz

Aspen.PR
Specialista na PR a marketing segmentu spotřebičů a bydlení. Efektní a efektivní komunikace pro váš produkt.
www.aspen.pr/cs/

Rentpoint
Autopůjčovna s nejširší nabídkou nabídkou vozů na trhu.
www.rentpoint.cz


Novinky na trhu

1.jpg

Váš starý sporák už možná potřebuje vyměnit 28.08.2009

Máte doma stařičký sporák, který vám věrně a spolehlivě slouží? Možná tomu tak ještě pár let bude, ale možná nastal čas vyměnit ho za nový. Odměnou nemusí být jen moderní design a funkce, o kterých se tvůrcům vašeho sporáku ani nesnilo.


Důležitým argumentem je skutečnost, že starý spotřebič už nemusí splňovat bezpečnostní předpisy, nemluvě o úspoře energií, na kterou s novými modely sporáků dosáhnete. Jak tedy poznat, že nastal správný čas pro výměnu spotřebiče?

Ačkoliv selský rozum svádí určit dobu pro výměnu dle stáří sporáku, odborníci jsou jiného mínění. „Léta nejsou vždy tím pravým měřítkem. Primárním důvodem pro výměnu spotřebiče by měla být nedostatečná bezpečnost jeho provozu,“ vysvětluje Jan Červenka, spolumajitel společnosti Plynservis. „Například za bezpečnost u plynových sporáků zodpovídá tzv. termopojistka trouby. Ta musí při zhasnutí plamene uzavřít přívod plynu a tím i zamezit úniku plynu do místnosti,“ popisuje Jan Červenka.

Pro představu: sporáky, které nemají termopojistku trouby (např. sporáky MORA 268 a 269), nebo sporáky, u nichž je termo pojistka nefunkční a z důvodu stáří spotřebiče jsou již neopravitelné (např. MORA 212), musí jejich provozovatel nahradit sporákem novým. „Vyjmenované problémy jsou při povinné plynové revizi domácnosti považovány za vážnou závadu ohrožující bezpečnost,“ dodává Jan Červenka.

Právě sporáky MORA, které jsou mezi staršími spotřebiči v českých domácnostech nejhojněji zastoupené, je možné za výhodnou cenu vyměnit u společnosti Pražská plynárenská. „Až do konce roku 2009 nabízíme svým zákazníkům výměnu sporáku MORA, a to včetně montáže, dopravy a likvidace starého spotřebiče,“ vysvětluje mluvčí Pražské Plynárenské Lenka Hauptmanová.

Závadami na bezpečnosti však argumenty pro výměnu sporáku nekončí. Dalšími možnými problémy jsou například plynové úniky ve spotřebiči nebo nepohyblivé ovládací prvky (knoflíky). Staré sporáky často trpí i zkřížením dveří trouby, které má za následek neúsporný provoz spotřebiče. „Určitě bych doporučoval při jakýchkoliv pochybnostech kontaktovat odborníka, který spotřebič zkontroluje a posoudí, zda nastal čas pro jeho výměnu,“ radí Jan Červenka z Plynservisu.

Náš tip: Vyměňte starý sporák za nový s Pražskou plynárenskou

Pro akci „Pořiďte si nový sporák od Pražské plynárenské“ je jejím zákazníkům k dispozici kompletní sortiment sporáků MORA. Jaké jsou výhody? Např. mnoho zahraničních sporáků svými rozměry, třeba rozměrem pečící trouby, neumožňuje použít pekáče, které se do starších modelů sporáků MORA vešly. U nových typů MORA však zůstal tento rozměr zachován. Nemusíte tedy kvůli nákupu sporáků měnit i část nádobí. Výhodou značky je rovněž dlouholeté a zároveň stabilní servisní zázemí.

S Pražskou plynárenskou lze vyměnit např. tyto sporáky:

1. Pro ty, kteří nemají možnost pořídit si elektrickou troubu či z důvodu nedostatečného elektrického krytí jsou zvyklí na plynovou troubu a nechtějí to měnit, nebo prostě nechtějí vynakládat vyšší pořizovací cenu: celoplynový sporák Mora MGN 51100GW za 4 490 Kč.

2. Kdo se rozhodl pro levnější variantu kombinovaného sporáku, tomu je určen sporák MORA MKN 51102GW za 4 990 Kč.

3. Kdo chce mít možnost využít i horkovzdušné elektrické trouby a s tím také všestrannější možnosti pečení, může si zvolit typ MORA MKN 56101 FW za 6290 Kč.

Pro bližší informace o této nabídce, která platí do 31. 12. 2009, se lze obrátit na telefonní čísla 221 092 174, 221 092 202, použít mailové adresy monika.canova@ppas.cz, helena.halasova@ppas.cz či stránky společnosti www.ppas.cz.


RSS Tisk stránky


zpět